Защитата на Никс се разпадна при пълна загуба от Клипърс, за да завърши един срещу друг
Снимка: nypost.com
New York Post | 2023-12-17 | 08:33:34

ЛОС АНДЖЕЛИС — Загуба от графика се превърна в срам за защитата на Никс.

Посетителите не оказаха съпротива във втория мач от двубой срещу Клипърс, заменяйки героизма на Джалън Брънсън от предната вечер с летаргични ротации, поток от фаулове и грозно табло при поражението със 144-122 .

Kawhi Leonard доминираше в мача си срещу Julius Randle, приличаше повече на версията на плейофите от 2019 г., отколкото на изпълнения с контузии DNP от последните няколко сезона.

Ленърд загуби 36 точки само за 30 минути, като уцели 12 от своите 16 опита, докато Клипърс (15-10) спечелиха седмата си поредна победа.

Брансън се завърна на земята след съвършенството си от 50 точки с три топки от Финикс, вкарвайки 22 при стрелба 7 от 17.

Той направи 2-за-5 отвъд дъгата.

Треньорът Том Тибодо беше толкова уморен, че изтегли титулярите си при оставащи 6:26.

Никс ​​(14-11), които остават в Бевърли Хилс, преди да се изправят срещу Лейкърс в понеделник, се отказаха от над 140 точки в регламента за втори път този сезон.

Това е лошо извинение, но на Никс очевидно им липсваше вътрешното защитно присъствие на Мичъл Робинсън, който е аут вероятно до февруари, след като претърпя операция на глезена.

Те допуснаха 60 точки в боя и 34 фаул удара на Клипърс, като Тибодо все повече не желаеше да остави Джерико Симс в играта за по-продължителни минути.

Добавяйки разочарование към недостатъците им в защита, Джош Харт беше изхвърлен през втората четвърт след коментар към съдията, като взе две технически характеристики за всичко, което беше измърморено.

Харт не беше особено демонстративен при взаимодействието с рефера Си Джей Уошингтън, но също така не оспори изгонването.

Това беше първото изгонване на Никс за сезона. Без Харт и Робинсън, Никс позволиха на ЛА да стрелят с 57 процента вечерта – включително 49 процента за тройки.

Защитата има проблем. Допускаше средно 132 точки в последните шест мача.

Офанзивно, Никс получиха 22 точки от Рандъл и по 18 от Донте ДиВинченцо и Ар Джей Барет.

Ди Винченцо продължи оттам, откъдето спря Брънсън във Финикс, свързвайки се на четири поредни нива в първата четвърт в събота вечер.

Но перспективите на Ню Йорк да спечели в Crypto.com Arena избледняха до третото тримесечие.

Клипърс изиграха всичките си звезди, като Пол Джордж (25 точки, стрелба 11 от 18) се завърна след отсъствие от един мач поради контузия на бедрото.

Те са много по-различен отбор от този, когато Никс победиха Клипърс в MSG на 6 ноември, когато Хардън направи дебюта си за сезона, след като принуди размяна от Филаделфия.

Harden беше много по-добър.

Ленърд и Джордж – и двамата потенциални свободни агенти през лятото – са се ангажирали да играят игри, обрат от предишните им три сезона заедно в Ел Ей.

„Великите играчи винаги го разбират“, каза Тибодо. „Това не се случва за част от секундата. Тези момчета са играли заедно преди, така че почувствах, добре, това трябва да бъде или ще бъде доста лесен преход за тях. Всички те са момчета с висок коефициент на интелигентност. Мисля, че най-важното за тях е здравето.”

Не започна добре за Никс.

Около две минути след началото на мача центърът на Клипърс Ивица Зубац запали публиката, като заби Симс.